شبگردی در قشم

شبگردی در قشم

می توان برنامه های زیادی برای شبگردی در قشم داشت. چرا که شب قصه ای دیگر از روز دارد. آن هم شب جزیره ی قشم. شب در جزیره ی قشم تکرار می شود. شبی که رخت خود را بر جزیره ی قشم پهن می کند بر آب های نیلگون خلیج فارس تکرار می شود.
سفر به جنوب کشور یا در کل هر جای گرمسیری اگر زیبایی های بصری دارد، اگر طبیعت خاص و مردمان فوق العاده ای دارد یک ماجرایی دارد برای آن ها که مخصوصا با گرمای شدید و هوای شرجی این خطه رابطه ی خوبی ندارند.

شبگردی در قشم

گرمای جنوب را تحمل کردن کار هر کسی نیست اما چه باید کرد که نمی شود از این همه زیبایی چشم پوشید و این سفر را انجام نداد. معمولا سفر به مناطق گرمسیری چون قشم به دو بخش تقسیم می شود. ماندن در هتل یا اقامتگاه زیر سقف خنک تا جایی که هوا کمی معتدل شود و گردش شبانه یا شبگردی.

شبگردی در قشم

گرما باعث می شود که شما کمی لایف استایل تان را تغییر دهید. شاید مجبور باشید حتا جای شب و روز را عوش کنید. مطمین باشید چند روز است و ارزشش را دارد که شب ها از زیبایی های این جزیره لذت ببرید. یک تجربه تازه و تکرارنشدنی.

کما اینکه زیبایی جزیره قشم فقط محدود به روز نیست و شاید ادعا نباشد بگوییم شب هایش زیبایی دیگری دارد.

شبگردی در قشم

خرید تا پاسی از شب

مراکز خرید بافت جدید و بافت قدیم شهر یکی از جاهایی است که برای شبگردی فراموشش نکنید.  با تاریک شدن هوا نورپردازی های مراکز خرید و پارک های ساحلی یک طرف و از طرف دیگر تصور کنید آن ساعت از شب که عادت کرده اید در خانه و در حال استراحت باشید بتوانید در مراکز تفریحی و پارک های ساحلی و پاساژها قدم بزنید.

شبگردی در قشم
شبگردی در قشم

معمولا این مراکز تا ساعت 24 بازند. خریدتان که تمام شد نگران نباشیدو پارکهای ساحلی و سواحل و رستوران های جزیره قشم آماده ی استقبال و پذیرایی از شما هستند.

یعنی مراکز خرید که تعطیل شد شما بسیاری از جاذبه ها را پیش رو دارید که در شب گردی خود تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری قشم نه تنها در ایران، بلکه در منطقه خاورمیانه نظیر ندارند، تنها ژئوپارک طبیعی منطقه این جزیره می باشد و در عین حال بزرگترین آنها در خلیج فارس است.

شبگردی در پارک های ساحلی قشم

این در هر جایی پا نمی دهد که شما بتوانید از شب و روز به یک اندازه در یک منطقه ی جغرافیایی بهره ببرید. گاه گرمای یک منطقه که شما را از لذت کافی در طول روز از دیدن و گشت و گذار باز می دارد باعث می شود که این امکان در شب برای تان فراهم شود که با لذتی دو چندان از زیبایی های طبیعی و شهری یک منطقه استفاده کنید.

شبگردی در قشم

روز زیبایی های خاص خود را دارد. طلوع خورشید و تماس ان با شن های ساحل و درخشش بر فراز خلیج همیشه فارس.

اما بیایید به شب بیندیشیم از لحظه ای که غروب خورشید را می توانیم نظاره بنشینیم. غروبی که همچون اجرایی از یک پرفرمنسر است هر روز با دقایقی اختلاف در زمان اجرای هر روزه.

بی دریغ و بی هیچ چشمداشتی. خنکایی خاص این خطه در این ساعت حس می شود خنکای مخصوص شب های مناطق گرمسیری.

ما در مقاله 5 پارک ساحلی قشم به طور کامل 5 تا از بهترین پارک های ساحلی قشم توضیح دادیم ، اگر به دنبال بهترین پارک ساحلی در نزدیکی محل اقامت خودتان هستید مطالعه این مقاله بهتون پیشنهاد می‌کنم.

تماشای غروب دل انگیز؛ آغاز شبگردی

شاید این برنامه ی خوبی باشد سعی کنید تا غروب آفتاب را یا در هتل سیر کنید یا در مراکز خریدی که از سیستم سرمایشی مناسبی برخوردارند. رستوران هایی که از گرمای گزنده ی این منطقه با سرمای کولر شما را در امان نگه می دارند.

هر جایی که از تابش مستقیم خورشید و گرمایش در امان باشید. اما قصه ی دیگری اینجا است از همین غروب دل انگیز که وصفش کردیم.

تماشای غروب دل انگیز؛ آغاز شبگردی در قشم

اینجا که خورشید آرام آرام دارد رخت بر می بندد و داستانی نو را در این جزیره زیبا در حال رقم زدن است.

قصه ی رخت بربستن آفتاب سوزان و غروب دل انگیزش و همراه است با هوایی که هر لحظه نفس کشیدن در آن همراه است با صحنه های زیبایی که مطمین باشید در هیچ کجای دیگری امکان دیدن آن نیست مگر باری دیگر در همین جا باشید تا ان را در دفتر خاطراتتان ثبت کنید.

تماشای غروب دل انگیز؛ آغاز شبگردی در قشم

این شروع قصه ی دل انگیزی است که هر روز دم غروب می توانید از جای جای این جزیره آن را به شیوه ی نو ثبت کنید. فکر کنید خسته از گشتن در مراکز خرید با دستان پری از آن چیزی که نیاز داشته اید و تهیه کرده اید قصد برگشتن به هتل را دارید.

ما یک پیشنهاد به شما داریم. کمی درنگ کنید. اینجا قرار است خاطره ای بدیع رخ دهد. با ما همراه باشید. وسایل و خریدهای خود را به هتل بازگردانید.

در کافه ی هتل آوینا درنگی کنید. قهوه ای بنوشید و یا یک نوشیدنی خنک. وسایل را در اتاق خود بگذارید و قصه ی شبگردی خود در جزیره ی قشم را شروع کنید. شبگردی در قشم ماجرایی است فراموش نشدنی.

انتخاب یک خط ساحلی برای شبگردی

می توان برنامه های زیادی برای شبگردی داشت. چرا که شب قصه ای دیگر از روز دارد. آن هم شب جزیره ی قشم. شب در جزیره ی قشم تکرار می شود. شبی که رخت خود را بر جزیره ی قشم پهن می کند بر آب های نیلگون خلیج فارس تکرار می شود.

شبگردی در قشم

خلیج چون آینه ای است که یک زیبایی را در دل خود تکرار می کند. شب خلیج با ستاره هایی که می توان به چنگشان آورد.

شبگردی در قشم

اما این زیبایی از همان غروب آغاز می شود. یکی از این ساحل ها را انتخاب کنید. می توانید به دل شب بزنید و به انتهای شب سفر کنید در قدم زدن یا دوچرخه سواری با همراهان خود بر این خط ساحلی و از غروب تا انتهای شب از این زیبایی ها بهره ببرید.

خیلی از پارک های ساحلی این امکان را برای شما فراهم می کنند تا در برنامه شب گردی خود از امکانات رفاهی و تغذیه ای آنجا استفاده کنید. غذا بخورید و کمپ کنید و آتشی روشن کنید و گاه برنامه های فردی و خانوادگی را می توانید به اشتراک بگذارید

گاه در این خطوط ساحلی و این قدم زدن ها جمع هایی را می بینید که دور آتش زمزمه ی موسیقی می کنند و از اینکه همراهی اشان کنید خوشحال می شوند.

یکی از کارهایی که در برنامه ی شبگردی می توانید داشته باشید همین است. استفاده کردن از زیبایی شب و دریای غرق در تاریکی و پارک های ساحلی.

خرید شبانه در شبگردی

اما اگر شما کسی هستید که به خاطر گرمای هوا در هتل مانده اید و از امکانات فراوان هتل بهره برده اید نگران دیدن از مراکز خرید و پاساژها نباشید.

می توانید این برنامه را به شبگردی در قشم اضافه کنید. اکثر مراکز خرید و پاساژها تا ساعت 22 یا 23 از حضور شما استقبال می کنند و شما می توانید خریدهای تان را در این ساعت ها و در خنکای مخصوص این ساعات انجام دهید.

شبگردی در قشم

سعی کنید مراکزی را انتخاب کنید که بتوانید فاصله ی بین دو مرکز را پیاده گز کنید تا خنکایی که از شب دریا برای شما به ارمغان می آید پذیرا باشید.

در این برنامه می توانید عصرانه ای در هتل سرو کنید و به دل شهر بزنید و از مراکز خریدن دیدن کنید و خرید خود را انجام دهید

و همین که دیدید مراکز در حال بسته شدن است ساعت 11 شب به سراغ غداهای متعدد دریایی و سنتی و فست فود که تا پاسی از شب باز هستند بروید

یا که اصلا ساحلی را انتخاب کنید و غذا را در آنجا بخورید و از زیبایی ساحل در شبگردی تان در دل قشم بهره ببرید.

خرید شبانه در شبگردی در قشم

فست فود یا سنتی؛ در شبگردی جزیره ی قشم

در شبگردی قشم شما می توانید با پای پیاده باشید یا که دوچرخه ای کرایه کنید و این زیبایی را با دوچرخه تجربه کنید و یکی از بسیار خیابانی را انتخاب کنید که پر است از مراکز اغذیه فست فود و محلی و سنتی و شب را آنجا سپری کنید

شبگردی در قشم

ما در ایران کمتر منطقه ای داریم که شب اش به اندازه ی روزش حتا بیشتر دیدنی باشد و بتوان برنامه ی شبگردی برای آنجا تدارک دید اما جزیره ی قشم این طور است و می توان برنامه ی مفصلی برای شب گردی آن داشت. که چندتایی از آن را برای تان نوشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

به این مقاله امتیاز بدید.*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.