5 پارک ساحلی قشم

برای توصیف پارک های ساحلی قشم ادعای عجیبی نیست که بگوییم جزیره ‎ها می‎توانند از انتخاب های اول برای گردش هر مسافری باشند. خشکی ای که به خاطر نزدکی به دریا و اقیانوس زیبایی اش دو چندان می شود. در جزیره و مخصوصا پارک ساحلی اش شما همزمان مجموعه ای از تصاویر زیبا را می بینید.

پارک های ساحلی قشم

خورشید تابان، امواج رقصان، ریگ های زرین، ماهی های متنوع که هر کدام ایماژ ماندگاری از یک جزیره و پارک ساحلی اش به یاد می آورند. پس بی دلیل نیست که دیدن هر جزیره ای و اقامت در آن و مشخصا پارک های ساحلی اش در برنامه ی هر گردشگری باشد.

beach park gheshm island 8

پارک ساحلی که درست همان نقطه ای است که دو جهان را به هم متصل می کند. دنیای طلایی شن های ساحل و دنیای آبی دریای بی کران. اما اگر این ساحل و پارک ساحلی در جزیره قشم باشد این زیبایی دو چندان که نه صد چندان است.

در قشم علاوه بر زیبایی بصری دیدن زیست بومی، بازارهای متنوع و طبیعت زیبا و داشتن سابقه ی تاریخی و فرهنگی کهن برای هر میهمانی دل کندن از آن را دشوار می کند.

آنچه علاوه بر این ها قشم را زیباتر می کند فضای سبز با امکانات تفریحی فراوانی است که در دل شهر قرار دارد. پارک های ساحلی قشم با طراحی و ساخت مدرن و منظم که مگر می شود آورده ای جز آرامش داشته باشد؟

12beach park gheshm island

اولین پارکی که به سراغ آن می رویم پارک ساحلی زیتون قشم است:

پارک ساحلی اول : پارک زیتون قشم

بالطبع اولین پارک ساحلی گویی باید محبوب ترین پارک ساحلی بین گردشگران باشد و این پارک حتما پارک ساحلی زیتون قشم است.

آن چه این پارک را نسبت به دیگر پارک ها متمایز می کند امکانات تفریحی این پارک ساحلی است.

چه چیز بهتر از این اگر می خواهیم از دیدن سواحل قشم لذت ببریم این زیبایی را همراه با امکانات تفریحی فراوان ببینیم. و این امکانات در کنار ساحل صخره ای زیتون قشم چه دل انگیز است.

2beach park gheshm island

پس برای دیدن این زیبایی باید قدم در جاده دریا گذاشت که از مجاورت این ساحل چشم نواز عبور می کند، نزدیک خیابان زیتون که بشویم خیل نخلستان ها در میان چمن زاری دل انگیز شما را به سرمنزل مقصود می رساند، به ساحلی زیبا و درجه یک. با گرمای مناسب و نم باران همان در بدو ورود حالی دیگر به شما می بخشد.

این همه حال خوب در جنوبی ترین نقطه ی جزیره بر شما می گذرد، از این بسیار سبز و طراوت غافلگیر می شوید.

بر این سبزی معماری جذاب و پلکانی این پارک ساحلی را بیفزایید و ببینید چه تصویر خاصی است قدم گذاشتن در این ساحل. غروب های این پارک ساحلی مأمن هر گردشگری می تواند باشد وقتی فضای مملو از خانواده های ایرانی مسافر سکناگزیده در این پارک ساحلی را ببینید.

چه جایی بهتر از این فضا برای چادر زدن و کمپ کردن؟

دیدن غروب دلنشین خورشید در قلب خلیج فارسی شاید پیشنهاد فوق العاد ای باشد برای انتخاب این پارک ساحلی.

2beach park gheshm island

پارک ساحلی دوم : پارک ساحلی ناز

بی دلیل نیست انتخاب هر شی و مکان و شخصیتی چرا که قطعا بر پرسوناژ او تاثیر می گذارد. پارک ساحلی ناز این نام را ملهم از جزایری است که در آن قرار گرفته است. و قبل از پارک ساحلی ناز باید از جزایر ناز گفت که یکی از جاذبه های گردشگری جزیره قشم است.

3beach park gheshm island

جزایر ناز و ویژگی پس روی و پیش روی آب دریا که البته اجرای طرح آب کنار در محدوده ی جزایر ناز خیال گردشگران را راحت کرده و می توانند فقط این زیبایی را با آسودگی به نظاره بنشینند.

4beach park gheshm island

علاوه بر این لذت بصری گردشگران می توانند از ورزش های دریایی و هوایی لذت ببرند، علاوه بر این ها غرفه های ساخته های دستی ، پارکینگ، فضای خدماتی، دوش های صحرایی این آسودگی خیال را برای اقامت و شب مانی دوچندان کرده است.

جزایر ناز در قسمت شرقی جزیره قشم اند و فقط یک کیلومتر با آن فاصله دارند.

این جزایر فاقد ساحل شنی و کاملاً مسطح بوده و با جزر آب، برای مدت کوتاهی باریکه‌ای از خشکی این جزایر را به جزیره قشم وصل می‌کند. و همه این ها یعنی یک پارک ساحلی دیگر به شما معرفی شد تا بتوانید لحظات خوشی را در آن سپری کنید.

پارک ساحلی سوم: پارک ساحلی لافت

قبل از این که به پارک ساحلی لافت بپردازیم. باید از روستای تاریخی لافت بگوییم/ روستایی با بادگیرهای بلند و بافت بسیار سنتی که همین بافت موجب حضور بسیاری از گردشگران در این روستا و سپس رفتن به پارک ساحلی آن یعنی پارک ساحلی لافت است.

پارک ساحلی ای که تصویر زیبایی از خلیج همیشه فارس در آن بر ذهنتان هک می شود و بعید می دانیم روزی فراموش شود.

5beach park gheshm island

پارک ساحلی چهارم: پارک ساحلی هلر

این پارک ساحلی نیز اسم خود را از منطقه ای که در آن است به امانت گرفته است، روستای زیبای هلر. روستای متفاوتی که به دلیل داشتن مسجد قبا گردشگران بسیاری را به آغوش خود پذبرا است.

پارک ساحلی در ارتفاعات این روستا قرار دارد و علاوه بر امکانات رفاهی منظری زیبا از خلیج فارس به گردشگران ارزانی می کند، امکاناتی چون غرفه های فروش مواد غذایی و صنایع دستی که مجموع این ها لحظاتی خوش برای شما رقم خواهد زد.

برای رفتن به روستای هلر علاوه بر پارک ساحلی هلر می توانید هتل هایی چون هتل پارک قشم، هتل دریا، هتل ایران زمین را انتخاب کنید و در اسرع وقت به روستای هلر دسترسی داشته باشید.

5beach park gheshm island

پارک ساحلی پنجم: پارک ساحلی هامون قشم

یکی از روستاهای محبوب جزیره ی قشم که یکی از دلایل آن وجود مراکز خرید متعدد و پرمخاطب این روستا است، روستای درگهان نام دارد، در مسیر این روستا پارک ساحلی ای به نام پارک ساحلی هامون را می توانید ببینید.

6beach park gheshm island

مسیر دوچرخه سواری، آلاچیق، زمین های ورزشی نظیر والیبال ساحلی، فوتبال در این پارک ساحلی هر کسی را که ساعات زیادی را به خرید و گشت و گذار در درگهان سپری کرده برای رفع خستگی و چشیدن لذت آرامش وسوسه می کند که ساعتی را در این جزیره سپری کند.

7beach park gheshm island

اما غذای این پارک ساحلی هم متفاوت است. متفاوت از هر طعمی که تا کنون چشیده اید.

در این منطقه امکان سرو غذاهای لذیذ دریایی برای شما مهیا است و اقامت در هتل های نزدیک پارک ساحلی هامون، همچون هتل قصر الوند، هتل ارم، هتل ریحان، هتل آرتا امکان دسترسی آسان مسافران را به این پارک فراهم می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

به این مقاله امتیاز بدید.*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.