توسعه گردشگری مناطق آزاد قشم و کیش با کشور عراق

برگ زرين ديگری در كارنامه افتخارات تیم مدیریتی هتل آوینا قشم

به فضل پروردگار متعال، با همت بلند و تلاش دلسوزانه فعالان بخش خصوصی گردشگری و همراهی صادقانه سازمان منطقه آزاد قشم گامی دیگر در شناساندن و معرفی شایسته تر جزیره زیبای قشم برداشته ایم.

حمایت و همدلی شما مایه مباهات ماست.

نشست هماهنگی توسعه گردشگری و برپایی تورهای مشترک بین مناطق آزاد قشم و کیش با کشور عراق به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری فارس، نشست هماهنگی توسعه گردشگری بین جزایر قشم و کیش با کشور عراق با حضور علیرضا امری کاظمی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این سازمان و نمایندگانی از منطقه آزاد کیش و کشور عراق در دفتر این مدیریت برگزار شد.

بررسی راهکارهای افزایش گردشگران ورودی از کشور عراق به ایران به‌ویژه با محوریت گردشگری در جزایر جنوبی کشور در پساکرونا و معرفی پتانسیل‌های گردشگری درمانی و سلامت قشم از موضوعات اصلی این نشست بود.

محور مهم دیگر این نشست بررسی امکان استفاده از ظرفیت سه منطقه آزاد اروند، کیش و قشم برای ترانزیت و میزبانی گردشگران عراقی و کمک به تسهیل این سفرها با توجه به قوانین حاکم بر مناطق آزاد کشور بود.

همچنین برقراری مسیر گردشگری دریایی بین جزایر قشم و کیش برای تبادل گردشگران بین این دو منطقه آزاد، برگزاری تورهای ترکیبی با مشارکت این دو جزیره و راهکارهای جلب سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه، از دیگر مباحثی بود که در این نشست موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

شایان‌ذکر است، علیرضا امری کاظمی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و علی موقر، رییس اداره گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، رییس دفتر نمایندگی صبای هما در کیش، نماینده شرکت الاحسان المتحده در ایران، عضو هیات انجمن شرکت‌های مسافرتی و جهانگردی شعبه جنوب عراق و مدیرعامل شرکت هواپیمایی و مسافرتی الاحسان المتحده بصره و مسوولان و فعالان گردشگری بخش خصوصی جزیره (هتل آوینا و آژانس مسافرتی فلامینگو) در این نشست حضور داشتند.

منبع خبر:

پرتال خبری منطقه آزاد قشم